Mikrodalga Fırına Yumurta Konursa Ne Olur

Mikrodalga Fırına Yumurta Konursa Ne Olur

Mikrodalga Fırına Yumurta Konursa Ne Olur:Mikro dalga fırınları hepimiz biliyoruz oldukça güzel ve kullanışlı teknolojik cihazlar kullanılan özel bir teknoloji bulunuyor. Mikro dalga ışınları sayesinde besinlerin içerisindeki su moleküllerini harekete geçirerek ısınmalarını sağlıyor bu sayede oldukça hızlı bir şekilde hem yemek pişirip hemde yemekleri ısıtmak mümkün oluyor.

Yalnız mikro dalga fırınları kullanırken bazı şeylere dikkat etmek gerekiyor bu fırınların içerisine olur olmaz şeyleri atıldığı takdirde oldukça enteresan sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Mikro dalga fırının içerisine atılmaması gerekenlerden biride çiğ yumurta eğer çiğ yumurtayı mikro dalda fırın içerisine atarsanız istenmeyen bir sonuçla karşılaşmanız kaçınılmaz mikro dalga fırın içerisine atılan çiğ yumurta kısa zamanda tepki vermeye başlar ve içerisinde bulunduğu su molekülleri mikro dalga ışınları ile etkileşime geçerek hareket etmesini sağlayarak ısıyı yükseltiyor ısı yükselince buhar çıkmaya başlıyor ve bu buhar yumurtanın kabuğu içerisinde birikerek patlamasına sebep oluyor ve mikro dalga fırının kapağı bu patlama ile beraber açılıyor ve oldukça kötü bir koku evi kaplıyor. Eldivensiz ve maskesiz sakın denemeyin.

Mikrodalga Fırına Konulmaması Gerekenler

 • Yoğurt kapları
  Ekmek sepeti
  Kağıt poşet
  Tek kullanımlık metal kaplar
  Strafor kaplar
  Metal kaplar
  Kağıt tabaklar
  Saklama kapları
  Seyahat kapları
5/5 - (2 votes)

Melis

Merhabalar, adım Zehra 1997'de İzmir'da doğdum. Uzun zamandır hayata dair içerikler üretiyor ve takipçilerim ile paylaşıyorum. Umarım beğenir ve paylaşırsınız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir