Mide Bulantısına Ne İyi Gelir?

Mide Bulantısına Ne İyi Gelir?

Mide Bulantısına Ne İyi Gelir:Mide bulantınız uzun süreli ise bir hekime başvurmanız gerekmektedir. Mide bulantısına nane çayı, temiz hava, su, limon gibi olgular sizi ferahlatacak ve rahatlatacaktır.

Mide bulantısının birçok nedeni olabilir. Fazla hareketten kaynaklı, deniz tutulması, korku ve stresten dolayı, gebelikte, şeker hastalıklarında, fazla alkol ve uyuşturucu tüketiminden dolayı mide bulantısı yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda mide bulantısı beraberinde kusmada meydana getirebilir. Tedavi edilirken de bunları dikkate almalıyız.

Nane çayının yanında mide bulantısına iyi gelebilecek bir diğer içecek ise sudur. Sıvı kaybı da sizde bulantıya neden olabilir. Bu yüzde su tüketimimize önem göstermeliyiz.

Protein eksikliğinden dolayıda mide bulantımızın olabileceğini biliyor muydunuz? Bunu önlemek içinde bol bol badem, fındık, fıstık gibi kuru yemişlerden tüketebiliriz.

Zencefil içeren şeker veya zencefilden yaptığımız çayda mide bulantınızı hafifletecektir. Zencefili illaki yemenize bile gerek yok. Zencefil kokusu da sizi rahatlatacaktır.

Mideniz bulandığında tuzlu kraker ve bisküviler tükettiğinizde sizi tutacaktır.

Çok fazla yorgunluk ve ayakta durmakta midenizi bulandırmış olabilir. Böyle hissettiğinizde kendinize zaman ayırıp dinlenmeniz gerekmektedir. Yatağa uzanmak, uyumak size iyi gelecektir.

5/5 - (4 votes)

Melis

Merhabalar, adım Zehra 1997'de İzmir'da doğdum. Uzun zamandır hayata dair içerikler üretiyor ve takipçilerim ile paylaşıyorum. Umarım beğenir ve paylaşırsınız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir