Göz Çevresi Kırışıklıklarından Kurtulun

Göz Çevresi Kırışıklıklarından Kurtulun

Göz Çevresi Kırışıklıklarından Kurtulun:Kadınların en çok dikkat ettikleri ve onları çok rahatsız eden kazayağı da dediğimiz göz çevresi kırışıklıklarıdır. “ Nasıl kurtulacağız “aşamasında sizlere yardımcı olmak adına tavsiyelerimizi sıralayalım.

Düzenli cilt bakımı ve cildinize gerekli olan vitaminleri alıyorsanız, bu kırışık oluşumunu biraz daha geciktirebiliyorsunuz. Göz çevresi kırışıklıkları için yapılabilecek en basit yöntemlerden birisi, A vitamini içeren kremler ve makyaj malzemeleri ile kapatma yapmak, ya da estetik yaptırmak olabilir. Operasyon istemiyorsanız, kendi hazırladığınız cilt maskeleri ve güneş ışınlarından korunmanızı öneririz.

Güneşe çıkmanız durumunda, göz çevrenize güneşten koruma faktörlü kremler ve bir güneş gözlüğü kullanmanızı öneririz. Gözlüğün camlarının büyük olması göz çevresini koruması açısından faydalı olacaktır.

Bunun yanında şapkanın da faydası göz ardı edilemez. Kuru cilde sahip olan kişiler için devamlı nemlendirici kullanmaları, kırışıklıklar için faydalı olur.

Göz çevresi kırışıklıklarından kurtulmak ve önlemek için, beslenme, dinlenme, temizlik, konularına da çok dikkat etmemiz gerekmektedir. Uzmanların retinol içeren göz kremleri tavsiyelerini, size uygun cilt tipine göre kullanmanız, nemlendirici ve güneşten koruyucu kremler ve taze salatalık dilimlerini gözünüze yerleştirip 15 dakika beklemenin da faydası olacaktır.

Ayda 1 kez kırışıklıklara badem yağı da uygulayabiliriz. Doğal bir karışım tavsiye etmek gerekirse; yarım kahve fincanı avokado yağı, bir kahve fincanı badem yağı ve bir kahve fincanı da soya yağı karıştırılır. Akşamları yatmadan önce parmak uçları ile göz çevresine masaj yaparak sürülür ve sabaha kadar bırakılır. Sabah yüzünüzü yıkayıp arındırınız.

 

Tüm bunların yanında, stresten de uzak durmanız gerektiğini unutmayın. Üzüm çekirdeği yağı, E vitamini ampulü, Hindistan cevizi yağı, avokado yağı, salatalık dilimleri, portakal suyu ve Hint yağı da bu konuda sizlere faydalı olacaktır.

Göz çevresi kırışıklıkları için bol su için , alkol ve sigaradan uzak durun, uykunuzu iyi alın, doğru beslenin, nemlendirici ve güneş kremi kullanmayı ihmal etmeyin.

Göz Altlarının Kırışmaması Neler Yapılabilir ?

Yüz kırışmasında en fazlaca etken olan şey genlerden sonrasında güneş ışınlarıdır. Güneş ışınları ciltte kırışıklık yapar. Hatta uzun soluklu ve tertipli güneş ışınlarına doğrudan maruz kalma kısa müddette kırışıklık oluşumunu destekleyebilir. Bu yüzden öğlen 13.00 ila 15.00 arası direkt güneş ışınlarına maruz kalınmamalı. Bu saatlerde yazları kesinlikle koruyucu bir güneş kremi kullanılmalıdır. Güneş kreminin faktöriyeli de fazlaca önemlidir.  Yüksek miktar faktöriyel ile daha iyi bir koruma sağlanır. Yüzdeki kırışıkların bir öteki sebebi ise rutubet oranıdır. Yüz bölgesi tertipli aralıkla ile nemlendirilmelidir. Yüz kırışıklığına ne iyi gelir başlığı altında en iyi verilebilecek yanıt nemlendiricidir. Yüz nemlendiricisi su bazlı olduğu için ötürü gün içinde cildin soluk almasını sağlar. Nemlendiricilerin içindeki yararlı yağlar da bunu destekler. Güneş kremi ve nemlendirici bu anlamda mükemmel bir kombindir. Buna ayrıca vücudun kucak dolusu suya ihtiyacı vardır. Özellikle yazları vücut su kaybettiğinden kucak dolusu su içmek ciltteki kırışıkların daha yavaş oluşmasını sağlayabilir. Göz Çevresi Krem Önerileri ? Göz Çevresi Kırışıklıkları Nasıl Giderilir Hakkında malumat için öteki yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

Güneş Işının Göz Çevresi Kırışıklıkları etkisi

Güneş ışınları ise cildimizi eskiten bir etkiye haiz olması nedeni ile büyük bir rol oynuyor bu durumda. Hem cilt lekelenmeleri bununla beraber kırışıklıklar, yoğun ve zararı olan güneş ışınlarına maruz kalınması ile oluşabiliyor. Aynı zamanda yüksek ölçüde ki ışıklarda gözlerimizi rahatsız eden ışığa karşı kısarız bu durumda göz çevremizde kırışıklığa niçin olmaktadır. Bu sebeple de bilhassa yazları ve tatillerinizde güneşe karşı kontrollü olmak güneş gözlüğü kullanmak, göz çevresi kırışıklıklarına da mani olmayı sağlayabilir. Yine bu bağlamda koruyucu kremler ile en az ölçüde güneşlenme ülkü karşılanıyor.

Göz Çevresi Krem Önerileri ? Kırışıklık Giderici Kremler Nelerdir ?

  • Kiehl’s Facial Fuel Anti-Wrinkle Krem
  • Lancome Primordial Skin Recharge Bakım Kremi
  • Clarins Multi Active Early Wrinkle Correcting Creme
  • Loreal Revitalift Laser X3 Gece Kremi
  • Avene Eluage Krem
  • La Roche Posay Redermic R Krem
  • L’Occitane Immortelle Aydınlatıcı Nemlendirici Krem

Göz Çevresi Kırışıklıkları için kullanılan birtakım krem çeşitleri bu şekildedir. Daha ayrıntılı malumat için makalenin altında bulunan bağlantıya tıklayarak krem ile alakalıki malumat alabilirsiniz.

Sağlıcakla kalın..

Yazıyı Beğen ; ) {?}

Melis

Merhabalar, adım Zehra 1997'de İzmir'da doğdum. Uzun zamandır hayata dair içerikler üretiyor ve takipçilerim ile paylaşıyorum. Umarım beğenir ve paylaşırsınız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir