Göğüs Estetiği ve Türleri Neler?

Göğüs Estetiği ve Türleri Neler?

Göğüs Estetiği ve Türleri Neler:Ülkemizde dahil olmak üzere kadınların en çok yaptırdığı estetik türü meme estetiğidir. Yapılan araştırmalar ve verilere göre geçtiğimiz yıl dünya çapında yüz binlerce kadının yaptırdığı meme estetiğini bir çok alt kategoride inceleyebiliriz. Bu yazımızda ise göğüs küçültme ve meme büyütme fiyatları hakkında bilgiler vereceğiz.

Göğüs Küçültme

Kadınlar için küçük göğüsler genel olarak bir kaygı olarak görülmektedir ve estetik kaygı olarak görülür. Ayrıca büyük göğüsler de sağlık problemlerine yol açmaktadır.

Göğüslerin büyük olması; kronik sırt ve bel ağrılarına, göğsün altında yaraya ve enfeksiyon oluşumuna, sutyenlerin omuz bölgesinde izler oluşturması ile bazı fiziksel hareketlerin yeterince yapılamamasına sebep olmaktadır. Kadınlar bu gibi olumsuz durumların önüne geçmek için göğüs küçültme operasyonuna gider. Fakat bu operasyon için hastanın yaşı, istekleri, genel olarak sağlık durumu, boy – kilo orantısı çok önemlidir. Bu nedenler doktorlar tarafından değerlendirilerek operasyona karar verilir. Göğsün fazla dokusu cerrah tarafından uygun cerrahi yöntemlerle şekillendirilerek adeta yeniden yapılır. Göğüs küçültme operasyonları sonrasında göğüs bölgesinde ufak bir iz kalmaktadır. Fakat bu iz zaman içerisinde kendiliğinden kaybolmaktadır. Cerrah tarafından gerçekleştirilen bu göğüs küçültme operasyonu sonrasında kadının kendine olan öz güveni artar, vücut hatları değişir ve kronik ağrılar belirgin derecede azalır. Göğsü çok büyük kadınlar genel olarak göğüs küçültme estetiği operasyonunu geçirir. Bu operasyonun uzman kişilere yapılması çok önemlidir.

Göğüs Büyütme Fiyatları ?Meme büyütme operasyonu memesi küçük olan kişilere plastik cerrah tarafından uygulanan bir operasyondur. Amacı kişinin göğsünden memnun olmamasından doğan sorunu gidermektir. Bu problem iki şekilde çözümlenebilmektedir. Protezle yapılan uygulama dışında, bazı kişilerde ufak bir meme büyütme yeterli olduğu için yağ enjeksiyonu da tercihler arasındadır. Ancak en çok uygulanan yöntem meme protezidir. Meme büyütme ameliyatının planlaması ilk muayenede estetik cerrah tarafından, kişinin genel sağlık durumunu değerlendirerek düşündüğü operasyonu kişiye detaylı olarak anlatmasıyla başlar.

Operasyonlarda ameliyat sahasında bir miktar kan sızıntısı normal sayılmaktadır. Ayrıca estetik göğüs büyütme ameliyatından sonra kesiklerin yakınlarında bir dönem his kaybının oluşması da normaldir. Meme protezlerinin üreme, hamilelik ya da süt vermeyi etkilediğine dair herhangi bir kanıt bulunmamaktadır. Meme büyütme operasyonları dört bölgeden gerçekleştirilebilir. Bu dört bölümün(meme başı, koltuk altı, meme altı ve göbekten) herhangi birinden protezi içeriye koymak mümkündür. Meme büyütme operasyonu fiyatları ise özel hastaneler arasındaki rekabetin artmasıyla ve operasyonlarda kullanılan silikonların üretiminin çoğalmasıyla uygun fiyatlara yapılmaktadır.

4.4/5 - (7 votes)

Melis

Merhabalar, adım Zehra 1997'de İzmir'da doğdum. Uzun zamandır hayata dair içerikler üretiyor ve takipçilerim ile paylaşıyorum. Umarım beğenir ve paylaşırsınız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir