Etkileyici Makyaj Nasıl Yapılır ?

Etkileyici Makyaj Nasıl Yapılır ?

Etkileyici Makyaj Nasıl Yapılır: Makyaj, elbette kadının güzelliğe güzellik katan ve onu daha çok ön plana çıkarmaya çalışan bir kozmetik ürün diyebiliriz. Önemli olan ise kadının nasıl makyaj yapılır sorusunun yanıtını biliyor olması ve o şekilde uygulamasıdır. ” Makyaj nasıl yapılır “ sorusunun aslında ilk cevabı, nereye gideceğinizi bilmek ve ona uygun bir makyaj yapmak olacaktır. Yani hem gece hem de gündüz makyajı aynı kriterler altında maalesef olamaz.

Etkileyici Makyaj Nasıl Yapılır ?

” Nasıl makyaj yapılır ” sorusu için siz kendi yüzünüzü çok iyi tanımanız gerekir. Cilt tonunuza yakın bir fondöten ile ince kusurlarınızı kapatır ve yumuşak bir kalemle gözaltınıza bir şerit çekersiniz. Bu gözlerinizi daha ön plana çıkarır ve rimelinizi daha çok göze çarpmasını sağlamış olur. Daha sonrasında ise kıyafet uyumuna göre far renk tercihini yapıp kullanabilirsiniz.

 

Doğru adımları takip ederek yapacağınız makyaj sizi oldukça bakımlı gösterecektir. Aceleye gelmiş ve baştan savma yapacağınız makyaj sizlere ne kadar uyumlu olursa olsun yine de bakımsız ve doğru olmayan bir görüntüyü ortaya çıkarmış olur. Bu sebeple makyaj için bir zaman dilimi yaratmayı da unutmayın.

Makyaj yaptıkça kişinin eline daha çok yakışan bir aktivitedir. Böylelikle makyaj nasıl yapılırın cevabını hemen değil yapa yapa tecrübe kazarak öğrenmiş olacaksınız. Hangi renklerin sizi daha iyi gösterdiğini ve hangi markaların sizi daha iyi yansıttığını bulmak biraz zamanınızı alabilir.

Yazıyı Beğen ; ) {?}

Melis

Merhabalar, adım Zehra 1997'de İzmir'da doğdum. Uzun zamandır hayata dair içerikler üretiyor ve takipçilerim ile paylaşıyorum. Umarım beğenir ve paylaşırsınız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir